Strona startowa Wiadomości Wiadomości ze Świata

Wiadomości ze Świata

Niekorzystna ustawa

Komisja Parlamentu Europejskiego podjeła ostateczną decyzje co do formy ustawy na temat wyrobów tytoniowych.Największą wadą jest wycofanie z rynku cienkich papierosów tzw"slimów".Polska jest jednym z największych producentów tego rodzaju papierosów.

Zmieniony (Czwartek, 11 Lipiec 2013 19:10)

 

Wojna o pomidora

W Bułgarii zaczął się strajk rolników,domagają się natychmiastowej reakcji rządu w kwesti napływu tanich pomidorów z Turcji, Macedoni i Grecji. Ogrodnicy oskarżają rząd o nie wystarczające kontrole na granicach i brak wsparcia od rządu.

Zmieniony (Czwartek, 11 Lipiec 2013 19:01)

 

Mniejsze zbiory

Picture of Combine Harvester - Free Pictures - FreeFoto.comJak podają rządowi eksperci z Rosji,założenia na temat tegorocznych zbiorów zbóż były zbyt optymistyczne.Plany co do zbirów pokrzyżowała pogoda, w niektórych rejonach Rosji wystąpiła susza i choć teraz jest tam okres deszczowy to niektórym uprawom deszcz nie pomoże i plony będą niższe od zeszłorocznych.Rząd jednak nie widzi zagrożenia i informuje że tegoroczne zbiory będą i tak wyższe o około 6 mln ton

Zmieniony (Czwartek, 11 Lipiec 2013 18:45)

 

Ziemia w cenie

 Nie zbyt udane tegoroczne zbiory oraz zeszłoroczne straty spowodowały że część rolników z Wielkiej Brytanii zaczyna pozbywać się gruntów rolnych.Jednak na zakup ziemi popyt jest o czym świadczą bardzo wysokie ceny gruntów. Jak podają statystyki od tego roku grunty zdrożały już o 2 % a w najbliższym roku mają podrożeć o kolejne 5 % co świadczy o dużym zainteresowaniu,dobrych i urodzajnych ziemiach. Większość z kupujących chce powiększać swoje gospodarstwa,ale są i tacy co szukają w polu większych pieniędzy,,kupując ziemie rolną i przekształcając ją na działki budowlane

Zmieniony (Czwartek, 11 Lipiec 2013 18:29)

 

Chińska świnka

Jak podaje Agrobiznes- w Stanach Zjednoczonychsenat prześwietli sprawę Smithfielda. 10 lipca przed komisją rolnictwa odbędzie się przesłuchanie w sprawie przejęcia największego koncernu produkującego wieprzowinę przez chińskiego potentata. Umowa warta ponad 4,5 miliarda dolarów wzbudza ogromne kontrowersje.

Senat zbada, czy ta sprzedaż nie zagraża bezpieczeństwu żywności w Stanach Zjednoczonych, bo jeśli dojdzie do transakcji, Chińczycy będą głównym dostawcą wieprzowiny w kraju. 

Zmieniony (Niedziela, 30 Czerwiec 2013 19:00)

 
Więcej artykułów…

RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony